LEVNÁ STAVBA SVÉPOMOCÍ

Blog o stavbě levného zděného domu svépomocí

RSS

RSS

Kalendář

Statistika

Inzerce

Financování

Odhad nemovitosti pro ČMSS

     Jak již bylo řečeno ČMSS nám dává požadavky k vyřízení úvěru na etapy. Zatím jako poslední si vzpomněli, že potřebují odhad ceny nemovitosti. Nemůžou si totiž z původního odhadu, který byl na celý pozemek, vypočítat poměrnou částku dle výměry stávající parcely. Je to zase o tom přihrávání kšeftů, jelikož maj své smluvní odhadce (což mě štve, páč známý by nám to udělal skoro zadarmo).
     Jedno jméno ze seznamu jsme dopředu vyloučili na základě osobní zkušenosti táty. Prý byl dosti nepříjemný. Tak jsme si neomylně vybrali dalšího borce. Na ochotu a rychlost zpracování si stěžovat nemůžeme, ale výsledné konstatování, že cena domu po dokončení vč. pozemku bude 2 100 000,- je výsměch. Hodnotu pozemku (zdůrazňuji zasíťovaného) stanovil na 350,- Kč/m2. Pán se asi zbláznil. V každé obci v okolí se cena bez zasíťování pohybuje kolem 500,- Kč za metr, ve městě min. 900,-. Celková hodnota naší parcely byla stanovena na 400 000,-. No a jednoduchými kupeckými počty na dům o užitné ploše kolem 170 m2 zbývá 1 700 000,-. Chápu, že záleží na vybavení, ale to on sám přeci dopředu nemůže vědět, co si tam všechno navymýšlíme. Když to srovnám s odpovídajícím typovým projektem např. od firmy G-servis, dostáváme se na částku kolem 3,1 mil. Kč. To, že má nějaká firma levnější práci a nižší rozpočet nebo tím, že si stavbu budeme realizovat sami, ještě nemůže říct, že její cena bude nižší, než je běžné. Nebo jak jako k tomu jako dospěl? Za 1,7 mil. Kč nekoupíte pomalu ani slušnej starej barák, natož novostavbu, proboha! Doporučila bych ČMSS zhodnotit její smluvní partnery.
    Vzhledem k tomu, že prodej domu neplánujeme, tak to nebudu řešit. Pro naše účely to stačí, jelikož ČMSS doporučil finance uvolnit. Uvidíme, u jakého dalšího článku se naše žádost zastaví.

Žádné komentáře
 
___________________ blog o stavbě domu pro vaši inspiraci ___________________