LEVNÁ STAVBA SVÉPOMOCÍ

Blog o stavbě levného zděného domu svépomocí

RSS

RSS

Kalendář

Statistika

Inzerce

Papírování

Podpis darovací smlouvy a žádost o vyjádření SÚ k rozdělení pozemku - part II.

     Ve středu jsme obdrželi od geodetů další 2 geometrické plány. Na jednom je na naší budoucí části pozemku vyznačeno věcné břemeno na příjezdovou cestu k domečku rodičů, na druhém je další věcné břemeno - sítě. Ve čtvrtek jsem byla s rodiči u notáře, kde se podepsala darovací smlouva a smlouva o zřízení věcného břemene (v jednom), jejíž součástí jsou všechny tři geometráky, přesně dle požadavku vedoucí SÚ. Hned v pátek byla na teplický magistrát nová žádost o vyjádření k rozdělení pozemku, tak snad už se nám ty ledy podaří prolomit.
     Ještě stále věřím, že na jaře začínáme stavět a pevně doufám, že tento blog bude ku prospěchu dalších nadšenců a že se nezvrhne jenom v další blog o tom „jak jsme si nechali postavit dům“, kterých je na internetu milión a kvalita většiny z nich nestojí za nic. Ono také co čekat, když většinu z nich píšou vydržovaný ženštiny na mateřské dovolené, které se vám v různých diskuzích neustále snaží radit, stále zpochybňují vaše články a kvalitu vaší stavby, kterou poměřují pouze rozpočtem a když vás jejich „erudované“ odpovědi dopálí a mrknete na jejich blog, kde zjistíte, že dotyčná není zas tak chytrá, jak si myslí a vy jí na to upozorníte, ona vám dloubne pod žebra. Holt, když do někoho rejpu, musím čekat, že mi oplatí stejnou mincí a ne ho okamžitě označit za „zakomplexovaného“ a „závistivého“ jedince. Jo, lidská blbost je nekonečná. Na rozdíl od ní nebudu uvádět o koho se jedná ani adresu toho blogu, protože já nejsem moralista jen na oko. Ano tento blog je o stavbě levného domu, jelikož my zkrátka bydlení nepovyšujeme na něco více, pro mě to není životní styl a důvod k chlubení, ale pouze prostředek ke spokojenému životu, takže kdo čeká něco více, je asi na špatné adrese.
     To jsem se trošku nechala unést, takže co dále… Vzor darovací smlouvy a smlouvy o zřízení věcného břemene jsem stáhla na webu http://www.vzory.cz/, který tímto doporučuji. Jedná se o takové všeobecné vzory, takže nešli přímo napasovat na naší situaci a tak jsme ještě pro jistotu přistoupili ke konzultaci s Katastrálním úřadem v Teplicích, u kterého bude zapsán vklad do KN.
      Ještě jedna taková užitečná poznámka; darovací daň pokud se jedná o příbuzenskou linii se neplatí, ovšem u notářky jsem se dozvěděla, že budu platit daň ze zřízeného věcného břemena. V jakém právním předpise je to ukotveno jsem zatím nezkoumala, čert aby se v té naší legislativě vyznal. Asi počkám, co mi vyměří sám finanční úřad.

Poslední komentáře
07.06.2016 18:31:05: Воть to je síla!!!! [:tired:] obchodní zástupci nebankovních pujcek
16.06.2015 15:49:42: Díval se, :-! pujcka online bez potvrzeni prijmu
16.06.2015 15:13:51: Souhlasím se vším výše сказанным. Můžeme popovídat na toto téma. :-) rychla sms pujcka ihned...
16.06.2015 13:17:14: chci посотреть :-? pujcku vyridite online
 
___________________ blog o stavbě domu pro vaši inspiraci ___________________