LEVNÁ STAVBA SVÉPOMOCÍ

Blog o stavbě levného zděného domu svépomocí

RSS

RSS

Kalendář

Statistika

Inzerce

Papírování

Přidělení čísla popisného

     18.10.2010 jsme získali číslo popisné našeho domu. Je to krásná 88.
     Minulý týden jsme tak zahájili kolečko s vyřizování změny trvalého bydliště a přehlášením adresy na všech možných institucích. Nejprve jsme museli zajít na obec zažádat o zaevidování do registru obyvatel. Poté jsme se stavili na úřadě v sousední střediskové obci vyřídit nový průkaz totožnosti. Jaká to změna oproti velkoměstu – žádná fronta, nikdo na nás nekřičel, nepoučoval atp. Dokonce nám formulář vyplnila osobně paní na úřadě! Zázrak.
      V dalším kole nás čeká zejména ČEZ, který po nás chtěl vyplnit další dva formuláře (Žádost – smlouva o sdružených službách dodávky / domácnost a Žádost – smlouva o připojení) potvrzenou revizním technikem, což nechápu proč, když bez revize bychom vlastně ani nezkolaudovali. Ale nemíním tuto instituci dále komentovat. Dále nás čeká návštěva katastru, kde musíme na příslušném formuláři změnit rozestavěnou budovu na budovu dokončenou a rovněž nahlásit změnu adresy trvalého bydliště. A v neposlední řadě do konce ledna se na Finančním úřadě přihlásit k dani z nemovitosti.
     Při změně adresy vás nemine kolečko po dalších institucích – zaměstnavatel, zdravotní pojišťovna, výměna techničáku, ČMSS, pojišťovny a banka (v případě té mé změnu adresy zaregistrují možná tak na třetí pokus) a budu doufat, že jsem na někoho v tom výčtu nezapomněla.
Žádné komentáře
 
___________________ blog o stavbě domu pro vaši inspiraci ___________________