LEVNÁ STAVBA SVÉPOMOCÍ

Blog o stavbě levného zděného domu svépomocí

RSS

RSS

Kalendář

Statistika

Inzerce

Přípojky na pozemku

Mnou oblíbené casino má úžasný VIP program. Super online poker herna je tu vždy, když mám čas a chuť hrát a navíc, můžu hrát online hru, kde jsou volitelná pravidla.
     Tak nás potkali první komplikace, které se naštěstí podařilo vyřešit.
     Když jsme v sobotu dorazili na místo, všimli jsme si, že hlavní přívodní kabel el. energie je nakopnutý od bagru. Přitom výkop základů hloubil stejný bagrista jako předtím výkop na elektriku a vodu a tím pádem o tom musel velice dobře vědět. Osobně jsme to jeho hlavním šéfům i jemu samotnému řekli asi 5x, aby dávali pozor na síťařinu. Nepomohlo to. Takže jsme se dohodli s naším kamarádem Mufem, který by nám měl dělat elektriku v celém domě, dovezli ho na místo a ten kabel proměřil „pípákem“. Naštěstí to nebylo nic vážného a porušenou izolaci vyřešila elektrikářská páska.
     Následně jsme zjistili, že kabel je krátký a nedosáhne k místu, kde by se měla nacházet hlavní rozvodná skříň v domě a tak se zvolila náhradní alternativa, rozvodná skříň se umístí na protilehlou zeď, která je tvořena nosnou příčkou uprostřed domu. Buď jsme to s Mírou proměřili (čemuž se mi nechce věřit) nebo si značnou část stáhly rozvodný, když zapojovali hlavní přívod. Každopádně věc je vyřešena a rozvody elektriky v domě budou stejně jiné než dle původního návrhu v projektu, jelikož si je přizpůsobíme vlastním potřebám, takže se stejně bude zpracovávat nový projekt vnitřních rozvodů elektriky.Posledni komentare
07.06.2016 18:16:59: Vím, že musíte dělat))) :-? rychlá pujcka online varnsdorf
     Kanalizaci pro oba domy jsme navrhli jako jednu přípojku pomocí které se dovede kanalizace na pozemek. Na něm se umístí rozdělovací kanalizační šachta, do níž se napojí oba domy. Tato varianta se inženýrům z SČVaK opět vůbec nelíbila, protože ty by nejraději, aby každý dům měl vlastní potrubí zaústěné do jejich páteřní kanalizace. To by ovšem pro obě domácnosti představovalo kopat 2 výkopy a vést cca 20 a 30 m potrubí.  
     Toto řešení jsme dělali i s ohledem na plánovanou asfaltovou komunikaci obce, která by se měla v příštím roce realizovat a která by se v případě druhé stavby musela kvůli napojení naší kanalizační přípojky překopat. Toto odmítá jednak starostka obce (ani se nedivím, proč taky rozkopat úplně novou cestu) a nám by se tak položení kanalizace o to více prodražilo.
     Nakonec v rámci stavebního povolení rodičů řešení schválil i SČVaK. Snad na to páni inženýři nezapomenou při dalším stavebním řízení. Předpokládám, že dotěrné otázky na navržené (a z části již realizované) řešení se nám stejně nevyhnou.

Posledni komentare
07.06.2016 21:00:26: Věrná drahý jít, soudruzi :D půjčka online rychnov nad kněžnou
    Kromě elektrického sloupku musíte mít na pozemku instalovanou vodoměrnou šachtu, ve které bude umístěn vodoměr, protože ten musí být přístupný. Pro nás to znamenalo instalovat vodoměrnou šachtu pro 2 odběratele, jejíž cena se pohybovala kolem 16-ti tisíc.
     Vodovodní přípojka byla SČVaK připojena první týden v říjnu 2008 a opět jsme narazili na potíže. Naše představa byla, že SČVaK provede navrtávku hlavního vodovodního řadu, přivedou vodu do vodoměrné šachty, kde se nainstaluje armatura (Téčko) a odtud se povede ke každému domu vlastní vodovod osazený vodoměrem. Toto nejlogičtější řešení však narazilo na odpor pánů inženýrů, kteří nám dali následující možnosti výběru:
1) dvě navrtávky + dva vodoměry
Každou navrtávku si ovšem nechají zaplatit. Jinak nerozumím tomu, proč si chtěj vlastní potrubí kurvit dvěma navrtávkama vedle sebe, což dle mého mínění představuje potenciální možnost následného poškození řadu.
2) jednu navrtávku + podružný vodoměr
To znamená následující:
SČVaK bude mít vedeného jednoho odběratele (rodiče), kteří budou platit odběr vody. Odběr vody druhé domácnosti se pak zjistí odečtem z podružného vodoměru a finanční vyrovnání je již mezi majiteli nemovitostí, tj. bez účasti SČVaK.
     Nakonec jsme zvolili druhou variantu, protože nepředpokládáme, že bychom se spolu nedohodli a že by jeden či druhý nemovitost prodal nějaké cizí osobě. Snad do budoucna nevzniknou nějaké potíže.

Posledni komentare
07.06.2016 22:32:26: Jaká slova ... Wow, skvělý nápad :-D pujcka ihned na ucet zdarma
07.06.2016 19:38:38: Také, že budeme dělat bez vašeho pozoruhodné myšlenky :-( jak půjčit peníze
07.06.2016 18:16:42: Omlouvám se za to, že вмешиваюсь... Jsem zběhlý v této věci. Je možné diskutovat. ??? půjčky bez pří...
Jelikož rodiče již mají nasmlouvanou firmu, která jim provede hrubou stavbu a tato už počala konat, kromě hloubení základů se nechal vyhrábnout i výkop pro zasíťování pozemku. A opět se počítalo i s naším baráčkem, takže do stejného výkopu jsme si položili kabel a vodu i my. Chceme se tak vyhnout dalšímu zbytečnému kopání a vynakládání peněz. Nevýhodou pro rodiče je, že sítě musí vést prakticky přes celý pozemek, tj. nějakých 100 m. Pro nás to pak znamená cca 75 metrů (vč. rezervy). Nejvýznamnější nákladovou položku pro nás představoval hlavní přívodní kabel CYKY J-4x16, jehož cena byla asi 161 kč/m. Dále se položil kabel CYKY J-3x1,5 pro bojler (cena 14,- Kč/m). Cena vodovodního potrubí DN 32 se pohybuje od 18 do 25 Kč. Celkem vč. vody jsme zaplatili kolem 14,5 tisíc Kč. Ačkoli ještě nevíme, kdy se stavbou začneme, dobrá zpráva je, že je zasíťováno.
Posledni komentare
07.06.2016 22:34:58: Chi-chi :-( online pujcka pred výplatou židlochovice
1  
2  
 
___________________ blog o stavbě domu pro vaši inspiraci ___________________