LEVNÁ STAVBA SVÉPOMOCÍ

Blog o stavbě levného zděného domu svépomocí

RSS

RSS

Kalendář

Statistika

Inzerce

Přípojky na pozemku

Elektrický sloupek

     Rodiče jsou již šťastnými vlastníky stavebního povolení, takže jsme mohli začít s přípravou kapličky pro elektroměr. A jelikož časem snad bude stát i druhý dům, bylo nutné počítat s kapličkou pro elektroměry dva.
    Protože jsme chtěli ušetřit a další práce zatím naplánovány nebyly, dohodli jsme se, že výkop pro základy vykopeme já společně s tátou vlastními silami, jelikož zvát bagr kvůli jedné jámě nemá smysl. Míra byl marod, takže nás v tom nechal samotný a následující týden pomáhal se zděním.
     Kopat jsme začali 12. září 2008. Protože pozemek byl dříve obdělávaný, předpokládala jsem, že půda bude kvalitní a udělat výkop cca 1 x 1 x 1 metr bude borůvka. Jak jsem se mýlila. Jíl se lepil na lopatu, rýč i krumpáč a do toho ještě sem tam nějaké pořádné kameny. Nakonec jsme to za jedno odpoledne zvládli. Nyní už sloupek stojí a čeká na zavedení el. přípojky.
     Sloupek jsme stavěli ze štípaných betonových tvárnic KM beta, jelikož stejný systém má i soused a tak jsme chtěli dodržet linii. Přesné náklady nevím, protože šli na vrub rodičů, ale odhaduji je tak na 50 tisíc (jenom rozvodná skříň stojí kolem 10-ti tisíc Kč a to potřebujete dvě, další náklady obstarají tvárnice a beton). Navíc musíte počítat s výdaji za realizaci samotného přivedení elektriky Rozvodnými závody do vaší kapličky. Ty se nás naštěstí netýkají, protože mi si necháme pouze instalovat druhý elektroměr do kapličky rodičů. Ty v únoru složili částku 16 500,-- Kč a ještě nyní čekají na připojení. ČEZ má totiž lhůtu 4 + 6 měsíců (výběrové řízení, zpracování projektu, realizace přípojky), takže celkem 10 měsíců. A můžete si být jistí, že tuto lhůtu hodlají využít.
Žádné komentáře
 
___________________ blog o stavbě domu pro vaši inspiraci ___________________