LEVNÁ STAVBA SVÉPOMOCÍ

Blog o stavbě levného zděného domu svépomocí

RSS

RSS

Kalendář

Statistika

Inzerce

Pozemek

Solární elektrárna

Zdravím pana Marka, který se mi ozval ;-) Bohužel zrovna před uveřejněním následujícího ne příliš pozitivního příspěvku (což se ovšem netýká jeho samotného).
     Tak jsme se přes svátky dozvěděli, že se má v naší obci stavět fotovoltaická elektrátna a jsme z toho značně znechuceni. Utíkáme z města, abychom nemuseli přihlížet tomu, co se tam děje na poli stavebním a nakonec budeme čumět hned na protějším svahu na tuhle hrůzu.
     Je to vůbec šílená móda, zasírat krajinu nekonečnými poli solárních kolektorů a protože jsme v Čechách, nejlépe to celé ještě oplotit 2m pletivem s ostnatým drátem. Může mi někdo vysvětlit z jakého důvodu se pro tyhle záměry nemůžou využívat staré brownfieldy nebo střechy paneláků, ale musí být zabírána další a další volná krajina? Jak dlouho ještě bude trvat, než tyhle komerční zájmy pár zainteresovaných přestanou převažovat nad zájmy společnosti, ochrany přírody a zachování biodiversity? Jsme snad tak bohatý stát, abychom si mohli dovolit znehodnocovat další a další zemědělskou půdu a volná prostranství? V takovém Japonsku by si to jistě nedovolili. Jenže tady jsme v Čechách a zdá se, že stačí dobře podmáznou nějakého úředníka nebo ještě lépe, dostat se do zastupitelstva a vlastní zájem si tak bez obtíží prosadit. Zajímalo by mě, jestli z toho budou mít něco i samotní obyvatelé obce, když už se na to budou muset koukat a zda-li nám třeba investor vybuduje alespoň cestu. Copak je životní prostředí tvořeno pouze ovzduším? Co takhle třeba migrace a životní prostor zvěře, který jim neustále ubíráme. A pak se lidi divý, že se jim na pozemek dostávají divoká prasata a srny, že pozorují hned za zdí svýho honosnýho baráku. Stačí uvažovat prostým selským rozumem a je to jasný. Ale ono to nebude asi otázka pouze naší skvělé země, jak lze usuzovat z diskuze o dracích mezi arcikancléřem a lordem Vetinarim: „Co se týče životního prostředí, to, čeho jsme svědky, je prostě pouhá změna životního stylu, způsobená rozšířením městských komunit daleko do míst, kde dřív vládla příroda. To vedlo k tomu, že se v současné době mnoho divoce žijících druhů začalo přizpůsobovat životu ve městech a mnohé z nich dokonce díky novým možnostem nejenže skvěle přežívají, ale začínají se dokonce přemnožovat. Tak například mně se běžně stává, že mi popelnici převrhne liška.“ (viz kniha anglického spisovatele Terryho Pratchetta Stráže! stráže!)
     Je mi jen líto, že moje vlastní děti se budou muset chodit za pár let dívat na tuto divokou zvěř pravděpodobně už asi jen do zoologické zahrady a celé slavné ministerstvo tomu jen nečině přihlíží. Všechny tyhle vychcánky bych tak nejraději nakopala do prdele. Táhněte si kam chcete a přestaňte nám ničit České středohoří! Bez pardónu.


Poslední komentáře
18.03.2016 22:21:18: ta no, pokus to w blábol ??? Windows 7 crack 64 bit
16.06.2015 12:54:02: upřímně впадлу.. :-? rychla pujcka pres email
02.02.2010 14:56:06: Vážený pane Tomáši, nerada bych zde rozebírala tzv. ekologii. Je to poněkud mimo tento blog, i když ...
01.02.2010 09:22:10: Nic není tak černobílé a běhání srnek mi připomíná názory ekoteroristů (pardon). Solární panely se n...
 
___________________ blog o stavbě domu pro vaši inspiraci ___________________