LEVNÁ STAVBA SVÉPOMOCÍ

Blog o stavbě levného zděného domu svépomocí

RSS

RSS

Kalendář

Statistika

Inzerce

Pozemek

Solární elektrárna - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "4855":
PakMann
ta no, pokus to w blábol ???
Windows 7 crack 64 bit
comsat
upřímně впадлу.. :-?
rychla pujcka pres email
slamova.alena
Vážený pane Tomáši, nerada bych zde rozebírala tzv. ekologii. Je to poněkud mimo tento blog, i když vše souvisí se vším. Váš příspěvek světčí o naprosté neznalosti věci. Tak předevší, většina lidí žije v mylném domění (vč. vás jak vidím), že srny, jeleni, mufloni,zajíci a lišky bydlí v lese. Ráda bych vás jenom upozornila, že les je nejchudší přírodní ekosystém. Tato zvířata preferují pole a louky s nižším podrostem ve kterém se ukryjí, stejně jako dravý ptáci, kteří zde mají přehled a mohou lovit. Tak to prostě je. Jinak dnes právě byl na aktuálne.cz uveřejněn článek o vymizení dalšího našeho druhu motýla (http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=659364). Motýl totiž taky nežije v lese, ale spíš na louce. Takový biotop aby člověk v Čechách pohledal. A o tom, jak je to se solárníma elektrárnama si také přečtěte článek zde: http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=658403 Proti solárním panelům na rodinném domě vůbec nic nenamítá, ovšem masové zastavování krajiny dotovaným biznisem mně velice pobuřuje. Jednou je to zastavěný prostor a je mi naprosto jasné, jak to za těch 10 let dopadne. FVE nikdo neobnoví a investor vyrejžuje další prachy za rozparcelování pozemku na výstavbu. A to vlastně za finanční podpory státu, resp. daňových poplatníků. A na vaši otázku, co s bych dělala s polem vám odpovím jednoduše. Třeba bych ho nechala ladem a 2x ročně sekala nebo bych chovala ovce. Ostatně, mám ještě něco takového v plánu, ovšem závisí to čistě na finančních prostředcích na pořízení polností. A může přijít nějaký vychcánek s lukrativní nabídkou, tak ho poženu svinským krokem. Nechápu, že vše se dneska posuzuje pouze z hlediska "co z toho budu mít".
Tomáš
Nic není tak černobílé a běhání srnek mi připomíná názory ekoteroristů (pardon). Solární panely se nestaví v lese, ale na polích. Je pravda, že je to naprosto nesmyslný dotovaný byznys, ale jak jinak by jste využil své pole, když vám politici totálně odrovnají zemědělství?

Procento rozhlohy panelů v ČR je naprosto zanedbatelné, jsme jeden ze států z EU z nejmenším podílem energie z obnovitelných zdrojů.

Z globálního hlediska k tomu mám taky spoustu výhrad, ale když už někdo peníze na to vyčlenil, tak proč to nevyužít?

Honzo, chápu, že tě to rozčililo, ale svést okrádání státem zrovna na soláry je dost krátkozraké, okrádaní jsme daleko více úplně všude.

Návratnost na fotovoltaický článek s dotací je cca 7let v ČR. Je mi moc líto, že nestihnu postavit dům už teď a na střechu nacpat soláry, protože dotace končí a získat větší nezávislost na vnějších zdrojích je to nejlepší, co člověk může pro svou budoucnost udělat.
slamova.alena
Ano, máte naprostou pravdu. Já jsem se o jistých faktorech ani nezmiňovala. Asi každý ví, že ČEZ má povinnost tuto "drahou" elektřinu vykupovat. Je to zkrátka "dotovaný biznis". Víte, oni zelení moc nejsou, akorát se tím ohání, protože jim to lidi žerou. Osobně pracuji na ŽP a rozhodně se nepoutám ke stromům. Tento "ekologismus" vrhá poněkud špatný stín na nás "normální" ekology. A to mě taky štve.
honza
Jo, naprosto souhlasim. Je zde ještě jeden nezanedbatelný problém, a to ten, že tyto elektrárny docela slušně okrádají normální lidi které tyto elektrárny nevlastní a ještě to podporuje stát. Takže tu máme státem podporované okrádání lidí. Jo a jště vlastně jedna podstatná věc je, že tyto elektrárny naprosto, ale naprosto nic neřeší z energetického hlediska a navíc ,když už jsou všichni tak zelení, ten solární panel za celý svůj život nevyrobí takové množství energie, které bylo za potřebí na jeho samou výrobu!!! Jinak také stavím barák svépomocí a rád jsem si Váš příběh přečetl... Pěkný

 
___________________ blog o stavbě domu pro vaši inspiraci ___________________