LEVNÁ STAVBA SVÉPOMOCÍ

Blog o stavbě levného zděného domu svépomocí

RSS

RSS

Kalendář

Statistika

Inzerce

Projekt a dokumentace domu

Prvky stavebnice - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "7475":
Pavel
Držím palce aby vaše stavba dobře dopadla!
Pro vás i pro ostatní svépomocné stavebníky doporučuji tyto knihy: Venkovsky dům
kasan34
Bohužel jsme vzdali pozemek ale stavbu ne v současné době jednáme o pozemku v jiné lokalitě .V Holanech jsme zrušily koupi pozemku vzhledem k nedořešené kolaudaci atd.
jifi1
To Kasanos35:

Dobrý den, chci se zeptat zda už stavíte v těch Holanech. Jsem z České Lípy a také jsem o tamnějším pozemku přemýšlel. Ale ty regulativy mě docela odradily. Pokud stavíte, bylo by možné se případně přijet podívat na ten zdící systém TSZ?

Ten systém stavebnice se mi líbí. Pokud ano, prosím napište na mail: DANOSMAN@CENTRUM.CZ

Díky předem
____________________________
Jirka
slamova.alena
Strop sám o sobě nevrže. Mezi sádráčem a dřevěným záklopem je 16cm izolace. Když se chodí na půdě, je to slyšet - bude ještě řešeno izolací podlahy proti kročejovému hluku.
kasan34
Díky za reakci

ještě by mě zajímalo jak máte vyřešen strop respektivě jestli se dřevěný strop nějak nehýbe nevrže atd.Díky za odpověď.
slamova.alena
To Kasanos: Děkujeme za pochvalu. Ta vždycky potěší. O tom, jak se bude chovat dům z TSZ budeme moci podat reference až s odstupem času, každopádně tento blog rozhodně nezkončí kolaudací. Ještě nás čeká mnoho práce a součástí budou určitě i reference o provozu domu atp. Faktem je, že se jedná již o klasický stavební systém, který se využívá cca 40 let. V Praze jsou z toho snad postaveny nějaké bytovky. Řeknu to takhle - jaký může být problém s domem postaveným prakticky z betonu? Jediné, co jsme zatím vypozorovali a na co je třeba si dát pozor, jsou dodatečné prostupi zdmy (např. výduch pro digestoř atp.) Tvárnice drží pouze v zámku a při mechanické námaze může dojít k drobnému posunu, který zámek umožňuje. Nám tak odpadl štuk, ale nebylo to zas tak tragické. Hlavně jsme si ten výduch měli udělat již při zdění a ne do čisté stavby. Ale to se skutečně stane pouze při nějaké větší námaze např. bouracím kladivem. Zatlučení hřebíku kladívkem tento problém rozhodně nezpůsobí. S firmou pana Marka jsme žádný problém neměli, ale prakticky jsme s nimi vyřizivali pouze projekt, založení stavby a založení krovu. Projekty jsou upravovány dle potřeb a za hubičku (naše zkušenost s vyprojektováním kotelny). Být vámi, tak nejprve zajdu na CHKO a zeptám se, co by vám vlastně povolili a co ne a podle toho bych si kupoval projekt max s nějakými menšími úpravami. Abyste nakonec projekt nepředělával prakticky celý. Prohlídku neplánujeme.
kasan34
Ahoj

Chci Vám poděkovat za tento web a hlavně za info které podáváte.Líbí se mi systém který jste si vybrali myslím pro stavbua k tomu se váže můj dotaz.Hledal jsem na netu nějaké větší info k tvárnicím tsz myslím tím zkušenosti jak se chová dům po určité době atd moc jsem k tomu nenašel víte něco více?Dále jak jste byli spokojeni s firmou Marek jelikož si vzhledem k mé vdálenosti do děčína cca 35 km tak bych od nich bral stavebnici a dále jak je to s projektem.Ctěl bych nějaké malé změny v dispozicích domu ale především jestli je možná studie domu pro SU protože můj pozemek se bude nacházet v CHko katastr Holany a regulativa pro stavbu jsou celkem přísné.A poslední dotaz neplánujete nějakou prohlídku domu v souvislosti s webem?

Díky ještě jednou za skvělou práci kterou na stránkách odvádíte.
seznamremeslniku
Dobrý den,Nevěděl jsem, koho si vybrat na zhotovení střechy. Pomocí služby http://www.SeznamRemeslniku.cz, jsem měl rozhodnuto za dva dny a ušetřil jsem 25% oproti původní nabídce. Jsem se službou plně spokojen a příště web opět využiji a vážně Vám ho doporučuji.

S pozdravem Tommy
Tož toto už je pořádná stavebnica a za ten peníz je to špica děcka smiley

 
___________________ blog o stavbě domu pro vaši inspiraci ___________________