LEVNÁ STAVBA SVÉPOMOCÍ

Blog o stavbě levného zděného domu svépomocí

RSS

RSS

Kalendář

Statistika

Inzerce

Proč, z čeho a co

Stavební systém - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "6423":
cloherty
hm..otupělost nějaký O_O
online pujcky bez registru raspenava
iborian
Umístěte ještě něco che 8-O
rychle hotovostni pujcky bez poplatku
Zdenek
Po přečtení Vašeho úvodu o výběru zdícího materiálu jsem musel přestat číst. Snad jen toto: nejdřív lidi chodili pěšky, pak jezdili na koních a nyní autem. Pak začali létat do vesmíru.... Vše se vyvíjí, jde jen o to, přijmout novou technologii. Promiňte, ale rozlámané cihly na paletách ve stavebninách přece nemohou ovlivnit rozhodování smiley
Omlouvám se a beru částečně zpět, většinou máte hezky i rozepsány m2 a ks. Jen zrovna ne u těch tvárnic.
Děkuji za nakopnutí. Už jsem to také našel. ;) Na to Financování jsem neklikal, prorože jsem se domníval, že se jedná o popis toho, jak jste řešili hypotéku :).Ta tabulka pro přehled o tom, co kolik stálo je to dostačující. Pro lepší porovnávání však nikoliv, protože každý domeček je jiný a tedy i záloha na materiál bude jiná (myslím tím jako množství, kolik čeho a tak). Určitě by pomohly alespoň výpočty, na kolik vyšel třeba 1 ks tvárnice nebo 1m2 zdi z těchto tvárnic (pokud to tu někde máte tak se omlouvám, že jsem to opět nenašel). Jinak mi pro porovnání nepomůže ani tato tabulka.V každém případě jsem se opíral o ceny uvedené na webových stránkách výrobců. Stále si dovoluji tvrdit, že cenově jde o systém dražší, nikoliv levnější než cihla (nejsem rozhodně jejím propagátorem, jen srovnávám ceny).Dneska máte i cihly nebo porobeton (Ytong) broušené s možností nanášet lepidlo, které rozmícháte ve větším kýblu / nádobě. Nejjednodušší je pěna, ale od té se (kromě ČR) v celé Evropě upouští. Takže sbohem míchačko.Pokud použijete dražší způsob omítání, tak se bez ní obejdete taky. Pokud klasický (levný), tak je to pravda. Míchačka bude na delší dobu váš kamarád.Pokud člověk sleduje jen ceny, vyjde mu logicky jako lepší systém to, co je nejlevnější. Pokud sledujete stavbu jako celek a návaznost cen dalších věci, případně pracnost, složitost atd., tak vám zase vyjde něco jiného.Rozhodně to neberte tak, že haním použitý stavební systém suchého zdění. Má to něco do sebe.Webík máte vedený moc pěkně. Víc takových! :)
slamova.alena
Já bych ještě jenom doplnila, že cena nebyl ten jediný a hlavní důvod, proč jsme nechtěli zdít z porotherm/heluz cihel. Představa, že strávím další měsíc u míchačky a Míra natahováním klasických omítek mi dělala vrásky na tváři. Za mě prostě jedině Liapor nebo tohle!
Dobrý den.To: OrHoro

Zkusil bych se podívat pod položku FINANCOVÁNÍ -> náklady. Tady jsou v souboru *.xls veškeré náklady na stavbu. Stačí jen chvíli hledat. (Našel jsem to cca za 15 vteřin hledání. nevím kam jste koukal.)Vás konkrétně zajímají položky:

Základová deska - 179789,- Kč

Doprava tvárnic - 18180,- Kč

a

Záloha na tvarnice 180000,- Kč

Vzdálenost dovozu tvárnic byla cca 70 Km a jelo se třikrát.

Tak teď porovnávejte prosím ať to není zase jenom placání.
OrHoro
Dobrý den,se zájmem jsem si pročetl Váš blog o stavění svépomocí. Nenarazil jsem moc na informace o tom, kolik co přesně stálo, abych mohl porovnávat nějaká data.V každém případě me zaujal Váš popis tvárnic suchého zdění (lego smiley). Zjistil jsem však, se rozhodně nejedná o nejlevnější způsob zdění. Pokud pomineme výhody a nevýhody obou, pálená vzduchocihla (Heluz / Porotherm) vyjde bohužel (bohudík???) levněji. Budeme-li srovnávat stejnou tloušťku zdí. Samozřejmě, pokud budete brát cihlu 50cm a srovnávat ji s lego tvárnicí 30 cm, vítězí tvárnice.Na tyty škvárobetonové tvárnice také potřebujeme hlubší základy = více peněz. Doprava, pokud je více, jak 30km stojí docela dost peněz. Někde jsem četl dokonce 10 Kč za kus, což mi přijde jako nehoráznost.Ve Vašem konkrétním případě však z Vašeho pohledu převážily výhody nad nevýhodami. Pan Marek Vám dodal kompletně všechen materiál i s dokumentací a vy jste si podle jeho projektu domek poskládali jako stavebnici. Nemuseli jste prakticky nic počítat, zjišťovat. De facto jste většinu věcí mohli zvládnout sami. Dokonce i ty základy jste si (kdybyste chtěli) mohli udělat sami bez potřeby firmy.

 
___________________ blog o stavbě domu pro vaši inspiraci ___________________